poniedziałek, 06 kwietnia 2009

 

 

Zapraszam na sophers.pl

12:20, psychologiczny
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 05 stycznia 2009
O serwisach umożliwiających bezproblemowe wypowiadanie się na temat usług lekarzy napisano już sporo. W środowisku lekarskim dominują głosy oburzenia. Czego takiego boją się głowni bohaterowie tych serwisów?
wtorek, 16 grudnia 2008
Niebawem styczeń a razem z nim start wielu projektów związanych z szeroko pojętą pomocą społeczną. Wielu pomysłodawców tych działań, widzi w nich miejsce dla psychologów. Postawa to chwalebna, jednakże planując działania dla psychologa warto to robić z głową, tak aby uczestnicy projektów wynieśli z nich jak najwięcej korzyści.
wtorek, 25 listopada 2008
Dwie najpopularniejsze klasyfikacje zaburzeń psychicznych to amerykański DSM (obecnie w wersji oznacznej IV) oraz tworzony przez Światową Organizację Zdrowia ICD (obecna wersja ma numer 9). Od ostatnich edycji tych klasyfikacji minęło już trochę czasu. Pojawiają się pierwsze przecieki na temat zmian jakie przyniosą nowe edycje, spodziewane w ciągu najbliższych kilku lat.
niedziela, 23 listopada 2008
Powoli kończy się rok, ku finiszowi zmierza także jesienno-zimowy semestr akademicki. Sporo prywatnych uczelni otworzy swoje podwoje dla nowych studentów już w lutym. Kilka chwili googlania wystarczy aby znaleźć sporo okazji do zgłębiania psychologii. Niestety duża część z nich nie daje absolutnie żadnych uprawnień do posługiwania się tytułem psychologa
sobota, 22 listopada 2008
Posłanka Kruk przybyła do Sejmu pijana, zostało to ujawnione przez dziennikarzy i szeroko skomentowane. Mnie najbardziej poruszył komentarz Piotra Pacewicza z GW
sobota, 15 listopada 2008
Prawdziwi faceci są jak prawdziwi Polacy, sporo jest takich, którzy potrafią podać dokładną definicję i często pojawia się pytanie o to co się z nimi stało lub zapewnienie że absolutnie się z czymś nie zgadzają.
środa, 12 listopada 2008
Podjąć decyzję o skorzystaniu z usług psychologa nie jest łatwo. Jeszcze więcej trudności nastręcza wdrożenie jej w życie. Czasem nawet zrobienie pierwszego, jakże ważnego, kroku, tzn. umówienie się na wizytę wcale nie kończy się godziną spędzoną w wygodnym fotelu.
poniedziałek, 10 listopada 2008
Czego oczekuje klient udając się do terapeuty ?
niedziela, 26 października 2008
Gdy rozmawiam z psychologami pracującymi w służbie zdrowia, niemal zawsze słyszę narzekania na zbyt małą ilość rąk do pracy. Tymczasem na moim oddziale chodzą plotki że zostanie zatrudniony już siódmy przedstawiciel tej profesji.
statystyka